logo
reklam

İYİLER'DE GENEL KURUL KARARI

İYİ Parti Kurultay kararı aldı. İl, ilçe başkanları ve yöneticiler, teşkilatlarda görev alırsa milletvekili adayı olamayacaklar. GENEL | 30.09.2022 17:22:08 | 54 İzlenme | 0 Yorum İYİLER'DE GENEL KURUL KARARI

İYİ Parti Kurultay kararı aldı. İl, ilçe başkanları ve yöneticiler, teşkilatlarda görev alırsa milletvekili adayı olamayacaklar.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 3’ncü Olağan Kurultay’ın yapılması kararlaştırıldı. Genel seçimlerde milletvekili adayı olacak partililerin, teşkilatlarda boşluk olmaması için il ve ilçe kongrelerinde aday olmamaları konusunda tavsiye kararı alındı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında, Başkanlık Divanı ı, Milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda 3’ncü Olağan Kurultay’ın yapılması kararı alındı.

İYİ Parti tüzüğü ve siyasi partiler yasası gereği, kongrelerin 3 Ekim 2022 tarihinde ilçe ve il kongreleri ile başlaması ve ardından 3’ncü Olağan Kurultay’ın yapılması kararlaştırıldı.

Ayrıca genel seçimlerde milletvekili adayı olacak partililerin  genel seçimlerde teşkilatlarda boşluk olmaması için il ve ilçe kongrelerinde aday olmamaları konusunda tavsiye kararı alındı.

(Yeniçağ)

0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..