logo
reklam

MİT'TEN DEV OPERASYON

Suriye’nin kuzeyindeki Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı harekat bölgelerinde görev yapan Mehmetçiğe karşı bomba yüklü uzaktan kumandalı araçlarla saldırı hazırlığı içinde oldukları tespit edilen 19 IŞİD’li terörist yakalandı. ASAYİŞ | 30.09.2022 11:57:38 | 129 İzlenme | 0 Yorum MİT'TEN DEV OPERASYON

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki Barış Pınarı harekatı bölgesi olan Resulayn ile Akçakale ilçesinin karşısındaki Tel Abyad ile Gaziantep'in Karkamış ilçesi karşısındaki Fırat Kalkanı harekat bölgesi olan Cerablus ile Kilis karşısındaki Azez, El Bab, Mare, Azez ve Çobanbey bölgelerinde terör örgütü IŞİD'in bu bölgelerde görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı büyük sansasyonel bir saldırı hazırlığı içinde olduğu öğrenildi.

Terör örgütünün uyuyan hücrelerinin Mehmetçiğin görev aldığı bu bölgelerde bomba yüklü üç kamyonla eş zamanlı TSK' ;ya ait üs bölgeleri ve koruma görevi yürütülen noktalara saldırı hazırlığı yaptıklarına dair alınan istihbari bilgiler üzerine operasyon için düğmeye basıldı.

MİT özel operasyon ekibi, teröristlerin bulundukları bölgelerin nokta konumlarını tespit ettikten sonra eş zamanlı Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı harekatı bölgelerinde operasyon için düğmeye bastı. Gerçekleştirilen operasyonda aralarında IŞİD'in sözde bölge ve alan sorumlularının da yer aldığı 19 terörist sağ ele geçirildi. Yakalanacağını anlayıp teslim olmayı reddeden ve operasyon ekibine ateş açan bir terörist ise silahıyla birlikte ölü ele geçirildi.

0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..