logo
reklam
FLASH HABER
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 53
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 58
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 38
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 53
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 82
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 89
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 53
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 50
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 59
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 54
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 42
ASAYİŞEvden cephane çıktı 101
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 88
HABERDE İNSANMilletvekili Tunç; şehitlik ziyareti gerçekleştirdi 106
SPORDomenec Torrent: “Kulüpte inanılmaz bir belirsizlik var” 165
SPORRıza Çalımbay: “Bugün çok iyi bir futbol oynadık” 135
ASAYİŞOtomobil karşı şeride geçip duvara çarparak durabildi 91
GENELCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda işçilerle iftar yaptı 84
ASAYİŞVali Şentürk, yangın çıkan fabrikada incelemede bulundu 101
HABERDE İNSANEvleri ziyaret ederek çocuklara bayramlık hediyeler dağıttı 96

KUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ

2021 yılında Kumluca Belediyesi 2 adet mavi bayraklı plaja sahip iken 2022 yılında bu sayıyı 3’e çıkardı. GENEL | 17.06.2022 23:54:10 | 52 İzlenme | 0 Yorum KUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ

2021 yılında Kumluca Belediyesi 2 adet mavi bayraklı plaja sahip iken 2022 yılında bu sayıyı 3’e çıkardı.

Geçen yıl Kent Park Halk Plajı’nı ve Fener Halk Plajı’na Mavi Bayrak kazandıran Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu 2022 sezonu için de Beykent Plajı’na da mavi Bayrak kazandırdı.

Ülkemizde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yürütülmekte olup TÜRÇEV ’in yaptığı uzun denetimler sonucunda Mavi Bayrak ile ödüllendirilen halk plajları yerli ve yabancı turistleri temiz ve sağlıklı plajlara çekmesi açısından önem arz etmekte.

TÜRÇEV Antalya Koordinatör Yardımcısı Ömer Keskin incelemelerin ardından 2022 yılı için Kumluca’da üç plaja Mavi Bayraklarını verdi.

 

Başkan Köleoğlu Günay Sahil Tesisleri’nde karşılaştığı minik anaokulu öğrencilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşınca onların pikniklerine dahil oldu ve  onlarla sohbet ederek çevreyi temiz tutup korumalarının öneminden bahsetti.

 

TÜRÇEV Antalya Koordinatör Yardımcısı Ömer Keskin’’ Bugün burada Fener Halk Plajımızda Mavi Bayrak denetimimizi gerçekleştirmek için buradayız. Denetimizi yaptık, olanaklarımızı inceledik, saha çalışmalarımız inceledik, can kurtaran ve sıhhi olanakların genel kontrollerimizi gerçekleştirdik. Ve yüzme suyu kalitesini de inceledikten sonra Mavi Bayrak ödülünü takdim etmeye karar verdik. Mavi Bayrak ödülünü 2022 sezonu için Fener Halk Plajı kazanmış oldu’’ dedi.

 

Mustafa Köleoğlu ‘’Bugün günlerden mavi bayrak. Kumluca’mıza yeni bir mavi bayrağı kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Kumluca’mız Türkiye’nin en temiz denizlerinden bir tanesi seçildi.26 Km’ye yakın deniz kenarıyla, Türkiye’nin en güzel deniz kenarlarıyla ve burada oluşturmuş olduğumuz yeni alanlarla üçüncü mavi bayrağımızı Kumluca’mıza kazandırdık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in de destekleriyle sahillerde yapmış olduğumuz çalışmanın neticesinde çevre testlerinden tam not alarak Kumluca Belediyesi mavi bayrağı almaya hak kazandı. Üç özelliği tek noktada buluşturan plajlarımız mavi bayrak birinci noktamız, nadide zambakların yetiştiği bir yer ikinci nokta ve son olarak üçüncü nokta da caretta caretta’ların yaşam alanı. Biz tüm bu özelliklerle tam bir çevreci ve doğa dostu bir belediye olarak bu mavi bayrağı almamıza katkı koyan tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bütün dünyadaki ve Türkiye’deki turistlerimize Kumluca’mıza, mavi bayraklı plajlarımıza bekliyoruz. Sizleri sevgiyle burada misafir edeceğiz’’ dedi.

0Oy ver 7
1Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..