logo
reklam
FLASH HABER
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 51
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 57
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 37
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 52
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 81
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 89
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 53
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 50
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 59
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 54
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 42
ASAYİŞEvden cephane çıktı 101
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 88
HABERDE İNSANMilletvekili Tunç; şehitlik ziyareti gerçekleştirdi 106
SPORDomenec Torrent: “Kulüpte inanılmaz bir belirsizlik var” 165
SPORRıza Çalımbay: “Bugün çok iyi bir futbol oynadık” 135
ASAYİŞOtomobil karşı şeride geçip duvara çarparak durabildi 91
GENELCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda işçilerle iftar yaptı 84
ASAYİŞVali Şentürk, yangın çıkan fabrikada incelemede bulundu 101
HABERDE İNSANEvleri ziyaret ederek çocuklara bayramlık hediyeler dağıttı 95

Beyşehir Gölü’nde ölen balıklar kıyıya vurdu

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Beyşehir Gölü kıyısında ve tarihi Taşköprü önündeki regülatör kapaklarının bulunduğu yerdeki ölü balıklar tedirginlik oluşturdu. Beyşehir ilçesinde 15 Mart’tan bu yana ba ÇEVRE | 25.04.2022 23:07:09 | 12 İzlenme | 0 Yorum Beyşehir Gölü’nde ölen balıklar kıyıya vurdu
Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Beyşehir Gölü kıyısında ve tarihi Taşköprü önündeki regülatör kapaklarının bulunduğu yerdeki ölü balıklar tedirginlik oluşturdu.
Beyşehir ilçesinde 15 Mart’tan bu yana balıkların üreme döneminde olması dolayısıyla su ürünleri av yasağının sürdüğü göldeki balıkların istilacı tür olarak bilinen Çin sazanı yavruları olduğu tespit edildi. Kıyıda oturan ve gölü seyreden vatandaşlar kıyıya kadar akıntıyla gelen balıkların gölün diğer kesimlerinde elektroşokla balık avı yapılmasından kaynaklandığından şüphe ettiklerini belirtti. Balıkçılar ise balık ölümlerinin oksijensiz kalmalarından kaynaklanmış olma ihtimalinin yüksek olduğu değerlendirmesinde bulundu.
Göl kenarına gezmeye geldiğini anlatan Ali Yiğit, “Manzara ürkütücü, bugün geldiğimde fark ettim bu balıkları” diye konuştu.
Muammer Yağcı adlı vatandaş ise, “Gölü seyrediyoruz, ölmüş balıklara bakıyoruz. Çin çapağı herhalde. Elektroşok veriyorlarmış, büyüklerini alıyorlar, küçükleri de böyle salıveriyorlar. Suyun dalgasıyla bu tarafa gelmiş, yavruyu biraz geçmiş balıklar bunlar” dedi.
Vatandaşlardan İbrahim Beşil de, gölün bazı kesimlerinde de ölü balıkların görüldüğünü belirterek, “Sadece dalgayla gelen balık, gözümüzle görmedik ama biz elektroşoktan şüpheleniyoruz. Çok üzücü, ufak balıklar da gidiyor” diye konuştu.
Beyşehirli balıkçı Hüseyin Karaboyun ise balıkların oksijensiz kalmasından kaynaklı ölmüş olabileceğini ve araştırılması gerektiğini söyledi. Karaboyun, "Oksijensiz kalmıştır, suda oksijen yok herhalde ondan. Balık sonuçta hava, nefes alacak, o da bir canlı. Araştırılması lazım, araştırmadan varsayım olarak konuşuruz” ifadelerini kullandı.

Ölen balıkların Çin sazanı ve yavruları olduğu tespit edildi
Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, yapılan incelemede göl kıyısında görülen ölü balıkların istilacı türlerden Çin sazanı ve yavruları olduğunu belirtirken, başka bir türde ölü balık olmadığının tespit edildiğini söyledi. Yetkililer, balık ölümlerinin balıkların kıyıda sıkışmasından kaynaklı oksijensiz kalmasından kaynaklandığını değerlendirdiklerini sözlerine ekledi.
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..