logo
reklam
FLASH HABER
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 53
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 58
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 38
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 53
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 82
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 89
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 53
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 50
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 59
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 54
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 42
ASAYİŞEvden cephane çıktı 101
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 88
HABERDE İNSANMilletvekili Tunç; şehitlik ziyareti gerçekleştirdi 106
SPORDomenec Torrent: “Kulüpte inanılmaz bir belirsizlik var” 165
SPORRıza Çalımbay: “Bugün çok iyi bir futbol oynadık” 135
ASAYİŞOtomobil karşı şeride geçip duvara çarparak durabildi 91
GENELCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda işçilerle iftar yaptı 84
ASAYİŞVali Şentürk, yangın çıkan fabrikada incelemede bulundu 101
HABERDE İNSANEvleri ziyaret ederek çocuklara bayramlık hediyeler dağıttı 96

İçişleri Bakanı Soylu: “Türk jandarması tarihinin en güçlü zamanındadır”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türk jandarması tarihinin en güçlü zamanındadır. Eğitimiyle, araç ve gereciyle, mühimmatıyla, profesyonelliğiyle, Atak helikopterleriyle, keşif uçaklarıyla, insansız h POLİTİKA | 25.04.2022 23:35:48 | 13 İzlenme | 0 Yorum İçişleri Bakanı Soylu: “Türk jandarması tarihinin en güçlü zamanındadır”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türk jandarması tarihinin en güçlü zamanındadır. Eğitimiyle, araç ve gereciyle, mühimmatıyla, profesyonelliğiyle, Atak helikopterleriyle, keşif uçaklarıyla, insansız hava araçlarıyla, silahsız insansız hava araçlarıyla, elde ettiğimiz mühimmatla, üst bölgelerimizle, teknolojik donanımlarımızla en güçlü noktadayız” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Lojistik Komutanlığı’ndaki iftar programına katıldı. Burada askeri personelle birlikte iftarını açan Bakan Soylu’ya İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin de eşlik etti. Yemek duasının ve açılan iftarın ardından bir konuşma yapan Bakan Soylu, Şırnak’ta 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirterek, “Bugün sabahın saat dört buçuğunda arkadaşlarımız haber verdiler. Şırnak’ta ’Besta Grubu’ mensubu 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini söylediler. Vatandaşlarımızın bir dinlenme saati var ama bizim yok. Yaklaşık yarım asırdır terörle mücadele eden bir memleketteyiz. Allah’a hamdolsun biz çok güçlüyüz. Her geçen gün kapasitemizi artırıyoruz. Profesyonelliğimiz yüzde 35’lerden yüzde 87’ye kadar geldi” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşımızın her türlü isteğine karşılık verdiniz”
Salonda bulunan jandarma personellerine seslenen Bakan Soylu, “Hırsızın, uğursuzun peşindesiniz. Teröristle mücadele ediyorsunuz ama var olan bir özelliğinizi milletimiz yeniden keşfetti. Hem salgında, hem selde hem de depremlerde kurtarıcı özelliğinizi ortaya koydunuz. Vatandaşımızın her türlü isteğine karşılık verdiniz. Bir taraftan teröriste şahin, diğer taraftan vatandaşımızın emrine hizmetkar oldunuz. Bunlar kolayca bir arada tutulabilecek durumlar değil. Bunu Türk jandarması yapar, bunu ancak sizler yaparsınız” şeklinde konuştu.

“En güçlü noktadayız”
Jandarma teşkilatının her alanda en zirvede olduğuna değinen Bakan Soylu, “Bizim neslimiz terörle büyüdü. Bizim arzumuz, bizden sonraki nesiller terör görmesinlerdir. Allah’a hamdolsun onlar galip gelemediler, biz galip geliyoruz. Şunu açık yüreklikle ifade etmek istiyoruz; Türk jandarması tarihinin en güçlü zamanındadır. Eğitimiyle, araç ve gereciyle, mühimmatıyla, profesyonelliğiyle, Atak helikopterleriyle, keşif uçaklarıyla, insansız hava araçlarıyla, silahsız insansız hava araçlarıyla, elde ettiğimiz mühimmatla, üst bölgelerimizle, teknolojik donanımlarımızla en güçlü noktadayız” dedi.

“Daha yapacak çok işimiz var”
Atılan her adımın arkasında kararlı bir duruş olduğunu söyleyen Bakan Soylu, “Etrafımızdaki coğrafyada attığımız her adım aslında bugün hem Türk Devleti’nin, hem kurumlarımızın, jandarmamızın, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, polisimizin, Sahil Güvenliğimizin, hatta korucularımızın daha hangi noktada nasıl, nereden nereye geldiklerinin ve geliştiklerinin en önemli ispatıdır. Daha yapacak çok işimiz var. Etrafımızdaki coğrafyaya huzur getireceğiz. Biz o coğrafyaya huzur getirmezsek o coğrafyayı istismar ederek, bize huzursuzluk olarak ihraç etmeye çalışan bir anlayış görürüz” ifadelerine yer verdi.
Bakan Soylu, açıklamalarının ardından İstanbul Gaziosmanpaşa’da yaşayan şehit ve gazi aileleriyle telefonda konuştu.
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..