logo
reklam
FLASH HABER
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 53
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 59
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 38
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 53
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 82
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 89
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 53
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 50
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 59
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 54
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 42
ASAYİŞEvden cephane çıktı 101
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 88
HABERDE İNSANMilletvekili Tunç; şehitlik ziyareti gerçekleştirdi 106
SPORDomenec Torrent: “Kulüpte inanılmaz bir belirsizlik var” 165
SPORRıza Çalımbay: “Bugün çok iyi bir futbol oynadık” 135
ASAYİŞOtomobil karşı şeride geçip duvara çarparak durabildi 91
GENELCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda işçilerle iftar yaptı 84
ASAYİŞVali Şentürk, yangın çıkan fabrikada incelemede bulundu 101
HABERDE İNSANEvleri ziyaret ederek çocuklara bayramlık hediyeler dağıttı 96

Aydın, Denizli ve Muğla’nın Tıp öğrencileri Genetik sempozyumunda buluştu

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrenci topluluklarından Avrupalı Tıp Öğrencileri Topluluğu Aydın Adnan Menderes, Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci ve akademisyenlerinin katıldığı ‘ SAĞLIK | 25.04.2022 15:37:13 | 17 İzlenme | 0 Yorum Aydın, Denizli ve Muğla’nın Tıp öğrencileri Genetik sempozyumunda buluştu
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrenci topluluklarından Avrupalı Tıp Öğrencileri Topluluğu Aydın Adnan Menderes, Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrenci ve akademisyenlerinin katıldığı ‘Genetik Sempozyumu’nda bir araya geldi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şahitleri salonunda düzenlenen sempozyuma Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan, Aydın ve Denizli’den alanında uzman bilim insanları ve öğrenciler katıldı.
Açılışta konuşan MSKÜ Tıp Fakültesi dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan, MSKÜ Avrupalı Tıp Öğrencileri Topluluğunun düzenlediği ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile Denizli Pamukkale Üniversitesi’nin Tıp Fakültelerinin de katılımı ile gerçekleşen sempozyumda genetik alandaki yeniliklerin konunun uzmanları tarafından öğrencilere aktarılacağını açıkladı. Prof. Dr. Aydoğan, “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci Topluluğumuzun yaptığı bu çalışma diğer üniversitelerin toplulukları ile ortak çalışma kültürünün ilk ayaklarından birisi. Bu kültürün bundan sonra da devam edeceğini düşünüyorum. Genetik hastalıkların temelindeki sıkıntıyı açıklayabilmek için insanoğlu çok uzun süredir uğraş veriyor. Bu tür sempozyumları, birlikte çalışma kültürünü bu sıkıntının aşılabilmesi açından önemli buluyorum” dedi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, göreve geldikten sonra kendilerine hedef olarak AR-GE Üniversitesi olma konusunda bir hedef belirlediklerini açıkladı. Çiçek, “Bu yolda emin adımlarla hedefimize ilerliyoruz. Bilimsel projelerde çok önemli bir noktadayız. Bu süreci biz öğrencilerimizi de katarak sonuca daha çabuk ulaşacağımızı düşünüyorum. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin öğrenci toplulukları çok aktif bir şekilde çalışıyor. Sanatsal, sportif, kültürel ve bilimsel anlamda birçok alanda faaliyet gösteriyorlar. Güçlü Türkiye hedefine ulaşmamız için bu tür bilimsel, kültürel, sportif ve sanatsal etkinlikleri destekliyoruz ve bundan sonra da destekv ermeye devam edeceğiz” dedi.
Sempozyumda Prof. Dr. Gökay Bozkurt tarafından Down Sendromunun genetik Danışmanlığı, Doç. Dr. Kadri Karaer Nörodejeneretif hastalıklar, Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Oktay ‘Sinir Sistemi Hastalıklarına Fonksiyonel Genomik Yaklaşımlar’, Doç. Dr. Ozan Çetin tarafından ‘Meme Kanseri Geneetiği’ ve Prof. Dr. Reşat Ünal tarafından da ‘Obezite ve Diyabette Moleküler ve Translasyonel Yaklaşım’ konularında bilgi verildi.
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..