logo
reklam
FLASH HABER
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 56
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 62
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 41
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 54
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 86
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 93
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 55
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 52
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 61
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 55
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 43
ASAYİŞEvden cephane çıktı 103
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 90
HABERDE İNSANMilletvekili Tunç; şehitlik ziyareti gerçekleştirdi 108
SPORDomenec Torrent: “Kulüpte inanılmaz bir belirsizlik var” 167
SPORRıza Çalımbay: “Bugün çok iyi bir futbol oynadık” 138
ASAYİŞOtomobil karşı şeride geçip duvara çarparak durabildi 93
GENELCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda işçilerle iftar yaptı 86
ASAYİŞVali Şentürk, yangın çıkan fabrikada incelemede bulundu 103
HABERDE İNSANEvleri ziyaret ederek çocuklara bayramlık hediyeler dağıttı 98

Tarsus’ta üreticiye dağıtılan marulların hasat zamanı geldi

Mersin’in Tarsus ilçesinde belediyenin, tarım alanında hayata geçirdiği projeler meyvelerini veriyor. Miras projesi kapsamında vatandaşa destek olmak amacıyla dağıtımı yapılan ve üreticilerin tarlasın EKONOMİ | 25.04.2022 15:41:02 | 11 İzlenme | 0 Yorum Tarsus’ta üreticiye dağıtılan marulların hasat zamanı geldi
Mersin’in Tarsus ilçesinde belediyenin, tarım alanında hayata geçirdiği projeler meyvelerini veriyor. Miras projesi kapsamında vatandaşa destek olmak amacıyla dağıtımı yapılan ve üreticilerin tarlasına diktiği Tarsus kıvırcık marul ve yerli çeşit marul fideleri hasada hazır hale geldi.
Tarsus Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ’Miras projesi kapsamında organik, sağlıklı ve yerli tarım ürünlerinin yaygınlaştırılmasını sağlamak ve çiftçilere destek olmak amacıyla marul fidesi dağıtımı gerçekleştirmişti. Bu kapsamda üretici Hüsne Güllü’nün 5 dekarlık alanına ekilen 10 bin yerli 10 bin ata tohum, toplam 20 bin marul fidesi hasada hazır hale geldi. Ata ve yerli tohumun yaygınlaşmasına yönelik çalışmaların Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın desteğiyle devam ettiğini Belediye Başkan Yardımcısı Osman Polat, "Belediyemiz bünyesinde Başkanımız Haluk Bozdoğan’ın üreticiye vermiş olduğu destek ile yetiştirdiğimiz olduğumuz Miras Ata Tohumu projesi kapsamında Tarsus kıvırcık marul ve yerli marul çeşidinin yetiştirildiği alandayız. Kamber höyüğü köyünde üreticimize fideleri teslim etmiştik. Biz Tarsus Belediyesi olarak kıvırcık marulu önemsiyoruz çünkü Tarsus’un yerli çeşidi. Bu kapsamda küçük üreticiyi destekliyoruz. Şu an vermiş olduğumuz destek ile yetişen marulların hasat zamanı. Desteklerimiz yerine ulaşıyor mu, projemiz sonuca eriyor mu onun için geldik. Fideler gayet sağlıklı bir şekilde yetişmiş ve gelişimleri çok güzel, iyi bir kazanç elde edilecek. Üreticimize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Üretici Hüsne Güllü de Belediye Başkanı Bozdoğan’a teşekkürlerini ederek, "Her daim bizlere destek oldu, üreticiyi hiç yalnız bırakmadı. Ben fide talebinde bulundum ve hemen elime ulaştı. Ardından yetiştirdim ve şimdi hasat edilecek. Güzel bir kazanç sağlayacağım. Desteklerinden ötürü başkanımıza çok teşekkür ederim" dedi.
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..