logo
reklam
FLASH HABER
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 51
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 57
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 37
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 52
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 80
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 89
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 53
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 50
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 59
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 54
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 42
ASAYİŞEvden cephane çıktı 101
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 88
HABERDE İNSANMilletvekili Tunç; şehitlik ziyareti gerçekleştirdi 106
SPORDomenec Torrent: “Kulüpte inanılmaz bir belirsizlik var” 165
SPORRıza Çalımbay: “Bugün çok iyi bir futbol oynadık” 135
ASAYİŞOtomobil karşı şeride geçip duvara çarparak durabildi 91
GENELCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda işçilerle iftar yaptı 84
ASAYİŞVali Şentürk, yangın çıkan fabrikada incelemede bulundu 101
HABERDE İNSANEvleri ziyaret ederek çocuklara bayramlık hediyeler dağıttı 95

Trabzon, TOKİ iftarında bir araya geldi

ANKARA (İHA) – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Trabzon’da iftar programı düzenlendi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ÇEVRE | 25.04.2022 16:05:46 | 12 İzlenme | 0 Yorum Trabzon, TOKİ iftarında bir araya geldi
ANKARA (İHA) – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Trabzon’da iftar programı düzenlendi.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Trabzon Ortahisar Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin şantiyesinde iftar programı gerçekleştirildi.
İftar programına TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Milletvekili Salih Cora, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, şantiyede çalışan işçiler ve ilgili bürokratlar katıldı.
İftar sonrası yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe vurgu yapan TOKİ Başkanı Bulut, "Toplumsal dayanışmanın, birlik ve beraberliğin en yoğun yaşandığı, sevgi bağlarının ve manevi duyguların güçlü olduğu Trabzon’a hizmet etmenin de büyük bir manevi huzuru vardır" dedi.
TOKİ olarak; sosyal konuttan, kentsel dönüşüme, millet bahçelerinden stadyuma, hükümet konaklarından okullara kadar Trabzon’a birçok hizmeti kazandırdıklarını ifade eden Bulut, Trabzon’un yıllardır kanayan yarası olan, aynı zamanda tarihi açıdan önemi büyük Çömlekçi Mahallesini Trabzon’a yakışır bir tasarımla şehrin önemli lokasyonlarından biri haline getireceklerini söyledi.
Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında bilgi veren Bulut, şunları aktardı:
“1’inci etapta başlattığımız 106 konut, 20 dükkan ile otopark inşaatı devam ederken, 2’nci etabın çalışmalarına da başladık. 34 adet yöresel mimariyi ihtiva eden tescilli yapıları, ticari alanları, konutları, parkları, dükkanları ile burayı Trabzon’a yakışır siluetle bir yaşam merkezine dönüştüreceğiz. Bu aşamada proje çalışmaları hızla devam ediyor."
Bütün bu hizmetlerin yapımında başta Trabzon’daki yatırımları titizlikle takip ederek, her fırsatta talimatlandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve desteğini esirgemeyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a teşekkür eden Bulut, konuşmasının devamında, “Özellikle Bakanlarımızın, Valimizin, AK Parti Trabzon Milletvekillerimizin, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, AK Parti İl Başkanımızın, İlçe Belediye Başkanlarımızın ve AK Parti İlçe Başkanlarımızın, büyük bir emeği ve katkısı vardır. Bu vesileyle, huzurlarınızda onlara şükranlarımı sunuyorum" dedi.
"İnanıyorum ki; Trabzon güçlendikçe Türkiye’de güçlenecektir" diyen Bulut, "Trabzonlular olarak birlik ve beraberlik içinde; birlikten kuvvet doğar prensibiyle, gönüllere, vicdanlara dokunmaya; yardıma muhtaçların, mazlumların, doğrunun ve hakkın yanında durmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.
Sonuna yaklaşılan Ramazan’ı Şerif’in ve bir hafta sonra idrak edilecek Ramazan Bayramının ülkeye millete huzur, bereket, birlik ve beraberlik getirmesini temenni eden Bulut, “Bu yatırımlarda büyük payı olan işçi kardeşlerimin emeklerine teşekkür ederim, Allah sofralarımızın bereketini artırsın, oruçlarımızı kabul etsin" diye konuştu.
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..