logo
reklam
FLASH HABER
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 53
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 59
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 38
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 53
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 82
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 89
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 53
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 50
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 59
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 54
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 42
ASAYİŞEvden cephane çıktı 101
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 88
HABERDE İNSANMilletvekili Tunç; şehitlik ziyareti gerçekleştirdi 106
SPORDomenec Torrent: “Kulüpte inanılmaz bir belirsizlik var” 165
SPORRıza Çalımbay: “Bugün çok iyi bir futbol oynadık” 135
ASAYİŞOtomobil karşı şeride geçip duvara çarparak durabildi 91
GENELCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda işçilerle iftar yaptı 84
ASAYİŞVali Şentürk, yangın çıkan fabrikada incelemede bulundu 101
HABERDE İNSANEvleri ziyaret ederek çocuklara bayramlık hediyeler dağıttı 96

Ermeni soykırımı iddialarına bilimsel cevap

Ermeni Diasporası’nın her fırsatta gündeme getirdiği soykırım iddialarına Gaziantep Üniversitesi’nde gerçekleştirilen konferans ile bilimsel veriler eşliğinde cevap verildi Gaziantep Üniversitesi (GAÜ EĞİTİM | 25.04.2022 16:58:35 | 38 İzlenme | 0 Yorum Ermeni soykırımı iddialarına bilimsel cevap
Ermeni Diasporası’nın her fırsatta gündeme getirdiği soykırım iddialarına Gaziantep Üniversitesi’nde gerçekleştirilen konferans ile bilimsel veriler eşliğinde cevap verildi
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ile Gaziantep Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu işbirliğinde hazırlanan Tarih’ten Günümüze Ermeni Meselesi Konferansı, GAÜN Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Moderatörlüğünü GAÜN Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Uzunaslan’ın yaptığı panele Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Opr. Dr. Samet Bayrak ve Gaziantep Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Severoğlu konuşmacı olarak katıldı.
Prof. Dr. Abdurrahman Uzunaslan, devletimizin her türlü destek ve şeffaflığına rağmen Ermeni diasporasının, Türkiye’ye karşı olan tutumu ilgili ülkelerin parlamentoları veya siyasi erkleri tarafından da desteklendiğini belirtti. Prof. Dr. Uzunaslan konuşmasında, “Tarihe mal olması gereken hadiselerin yabancı ülkelerin kışkırtmalarıyla siyasileştirilmesi kabul edilemez ve bilimsellikle izahı mümkün değildir. Türkler binlerce yıllık tarihi geçmişleri boyunca hiçbir dönemde soykırımla ilişkilendirilmemişlerdir. Oynanan bu tiyatronun gerçeklilikle bağdaşan hiçbir yönü bulunmamaktadır” dedi.
Opr. Dr. Samet Bayrak konuşmasında, Birinci Dünya Savaşı öncesinde Ermeni çetelerinin Osmanlı Devleti’ne karşı faaliyetlerini arttırdıklarını belirterek, “24 Temmuz 1914 tarihinde İstanbul’da Hınçak terör teşkilatı toplantı yapmış ve Osmanlı Devleti’ne karşı tutumlarını inceleyerek Hınçak marşı ile bitirmiştir. Başta Avrupa ve Çarlık Rusya’dan Ermeniler bu savaş için Doğu Anadolu’ya gelmiştir. Çarlık Rusya Ermeni çetelerini hazırlamak için Rus subaylarını göndermeye başlamış, 242 bin 900 ruble bütçe ayırmıştır” diye konuştu.
Opr. Dr. Bayrak konuşmasının devamında, Sevk ve İskan Yasası, yasa öncesi Ermeni faaliyetleri, sevk ve iskanın nasıl yapıldığı, kimlere uygulandığı ve sek esnasında alınan tedbirler konusunda katılımcıları bilgilendirdi.
Ermeni meselesi konusunda yıllardır doğru adımların atılmadığını söyleyen Gaziantep Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Severoğlu ise, “Tamamen siyasi olarak batı emperyalizmi, geçmişte nasıl Ermenileri kışkırttıysa bu topraklarla ilgili nasıl hesapları varsa bugün benzer biçimde devam ediyor. 150 yıllık süreçten bu yana bir propaganda faaliyeti yürütülüyor. O dönemde Ermenilerden hayatını kaybeden var ama en az o kadar da Türklerden yaşamını yitirenler var. Bu meselenin adını doğru koymak, konuyu o günün tarih koşullarında değerlendirmek gerekiyor. Ermenilerle bir düşmanlığımız yoktur. Dünya halklarının kardeşliği önemli, dünyada savaşlar olmamalı ve artık insanlar ölmemelidir” diye konuştu.
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..