logo
reklam
FLASH HABER
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 51
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 57
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 37
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 52
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 81
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 89
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 53
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 50
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 59
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 54
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 42
ASAYİŞEvden cephane çıktı 101
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 88
HABERDE İNSANMilletvekili Tunç; şehitlik ziyareti gerçekleştirdi 106
SPORDomenec Torrent: “Kulüpte inanılmaz bir belirsizlik var” 165
SPORRıza Çalımbay: “Bugün çok iyi bir futbol oynadık” 135
ASAYİŞOtomobil karşı şeride geçip duvara çarparak durabildi 91
GENELCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda işçilerle iftar yaptı 84
ASAYİŞVali Şentürk, yangın çıkan fabrikada incelemede bulundu 101
HABERDE İNSANEvleri ziyaret ederek çocuklara bayramlık hediyeler dağıttı 95

Bakanlık Denizli’deki gıda teröristlerini açıkladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan taklit veya tağşiş yaptığı belirlenen firmalar listesinde Denizli’den 6 firma yer aldı. Denizli’de üretilen 8 ayrı içki, sucuk, zeytinyağı ve süt ürününe farklı madde eklendiği tespit edildi. GENEL | 3.03.2022 09:52:06 | 77 İzlenme | 0 Yorum Bakanlık Denizli’deki gıda teröristlerini açıkladı

DENİZLİ (İHA) - Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan taklit veya tağşiş yaptığı belirlenen firmalar listesinde Denizli’den 6 firma yer aldı. Denizli’de üretilen 8 ayrı içki, sucuk, zeytinyağı ve süt ürününe farklı madde eklendiği tespit edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten veya ithal eden, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünler tespit edilerek, bu firmalar kamuoyuyla paylaşıldı. Bakanlığın açıkladığı listede yer alan ülke genelindeki 371 firmaya ait 559 parti üründe taklit veya tağşiş tespit edildi.

Bakanlıktan paylaşılan açıklamada gıda güvenilirliği denetimlerinin titizlikle yürütüldüğü belirtilerek şu ifadelere yer verdi: “5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında hazırlanan Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik gereğince; laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten veya ithal eden, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır. Bugün yapılan 27. kamuoyu duyurusu ile 371 firmaya ait 559 parti ürün Bakanlığımız internet sitesinde kamuoyunun bilgisine sunulmuştur. Bu kapsamda, taklit ve tağşiş yapan gıda işletmecilerine gayri safi gelirlerine bağlı olarak 50 bin TL'den 2 milyon TL'ye kadar idari para cezası, hapis cezası, adli para cezası ve gıda sektörü faaliyetinden men cezası getirilmiştir”

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan taklit veya tağşiş yaptığı belirlenen firmalar listesinde Denizli’den 6 firma yer aldı. Listede yer alan Selim Erdoğan Alkollü Alkolsüz İçecekler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine ait “Biricik Ice Shot” marka şarap bazlı içkide dışardan etil alkol ilavesi; Denpet Petrol Kimyevi Madde ve Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine ait “Zeytin Pınarı” marka natürel sızma zeytinyağında daha düşük kaliteli zeytinyağı, trans yağ asitleri ve tohum yağlarının tespiti ile yine aynı firmaya ait “Civan” marka natürel sızma zeytinyağında tohum yağlarının tespiti; Can Kılıç Gıda Hayvancılık Sağlık ve Tarım İmalat Ticaret Şirketine ait “Yakupağa Sucukları” markalı 2 ayrı üründe mekanik ayrılmış kanatlı eti tespiti; Nilüfer Taşçı Öznil Süt ve Süt Ürünlerine ait “Öznil” marka tereyağında süt yağı harici yağ tespiti; Hasan Deligöz Süt Ürünleri ve Zeytin Ticaretine ait “Den – Pey” marka taze peynirde nişasta tespiti ve Süleyman Topalak Süt Ürünlerine ait süzme yoğurtta ise süt yağı harici yağ tespiti yapıldı.

0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..