logo
reklam
FLASH HABER
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 56
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 62
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 41
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 54
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 86
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 93
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 55
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 52
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 61
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 55
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 43
ASAYİŞEvden cephane çıktı 103
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 90
HABERDE İNSANMilletvekili Tunç; şehitlik ziyareti gerçekleştirdi 108
SPORDomenec Torrent: “Kulüpte inanılmaz bir belirsizlik var” 167
SPORRıza Çalımbay: “Bugün çok iyi bir futbol oynadık” 138
ASAYİŞOtomobil karşı şeride geçip duvara çarparak durabildi 93
GENELCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda işçilerle iftar yaptı 86
ASAYİŞVali Şentürk, yangın çıkan fabrikada incelemede bulundu 103
HABERDE İNSANEvleri ziyaret ederek çocuklara bayramlık hediyeler dağıttı 98

Ukrayna halkı için hazırlanan insani yardım tırları yetkililere teslim edildi

Ukrayna halkının acil insani ihtiyaçları için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından hazırlanan ve 8 tırdan oluşan insani yardım konvoyu Ukrayna ve Moldova yetkililerine teslim edild HABERDE İNSAN | 2.03.2022 16:52:39 | 16 İzlenme | 0 Yorum Ukrayna halkı için hazırlanan insani yardım tırları yetkililere teslim edildi
Ukrayna halkının acil insani ihtiyaçları için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından hazırlanan ve 8 tırdan oluşan insani yardım konvoyu Ukrayna ve Moldova yetkililerine teslim edildi.
Ukrayna’da yaşanan gelişmeler kapsamında, Ukrayna halkının acil insani ihtiyaçları için AFAD Başkanlığı tarafından hazırlanan ve 8 tırdan oluşan insani yardım konvoyu Ukrayna ve Moldova yetkililerine teslim edildi. Moldova’da düzenlenen törende konuşan Moldova İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Sergeu Deaconu, “Büyük bir nüfus hareketi ile karşı karşıyayız. Türkiye yardım elini uzatan ilk ülkelerden. Yardımsever Türk halkına ve Türkiye Cumhuriyetine minnettarız” dedi. AFAD’ın gönderdiği, gıda, hijyen, battaniye, yatak ve çadırdan oluşan 8 tırın 5’i Ukrayna yetkililerine, 3’ü ise Moldova yetkililerine teslim edildi. Moldova’da yapılan teslim törenine Moldova İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Sergiu Deaconu ve Acil Durumlar Sorumlusu Albay Alexandru Oprea katıldı.
Romanya’nın Ukrayna sınırında bulunan Siret sınır kapısında AFAD İnsani Yardım Ekibinin kurduğu yardım noktasında ihtiyaç sahipleri için yardım dağıtımı devam ediyor. İnsani yardım noktasında ayrıca sıcak çorba dağıtımı yapılıyor. Ukrayna’da devam eden insani ihtiyaçları belirlemek ve Türkiye’den gönderilmekte olan yardımların eşgüdümünü sağlamak üzere 11 kişiden oluşan AFAD İnsani Yardım Ekibi, bölgede çalışmalarına devam ediyor. Ukrayna halkına ve bölgedeki Türk vatandaşlarına gönderilen insani yardım tırlarında bin 536 adet gıda kolisi, 360 adet aile çadırı, 16 adet genel maksat çadırı, 680 adet yatak, 680 adet yastık çarşaf seti ve 2 bin 640 adet battaniye bulunuyor.
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..