logo
reklam
FLASH HABER
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 56
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 62
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 41
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 54
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 86
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 93
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 55
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 52
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 61
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 55
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 43
ASAYİŞEvden cephane çıktı 103
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 90
HABERDE İNSANMilletvekili Tunç; şehitlik ziyareti gerçekleştirdi 108
SPORDomenec Torrent: “Kulüpte inanılmaz bir belirsizlik var” 167
SPORRıza Çalımbay: “Bugün çok iyi bir futbol oynadık” 138
ASAYİŞOtomobil karşı şeride geçip duvara çarparak durabildi 93
GENELCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda işçilerle iftar yaptı 86
ASAYİŞVali Şentürk, yangın çıkan fabrikada incelemede bulundu 103
HABERDE İNSANEvleri ziyaret ederek çocuklara bayramlık hediyeler dağıttı 98

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan:

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “Siz halkın elinde olan Cumhurbaşkanı seçme yetkisini millete rağmen nasıl alacaksınız. Halk seçecek diyorsanız ki hiçbir beyanı yok. O zaman soru şu 50+1 ile s POLİTİKA | 2.03.2022 16:58:23 | 12 İzlenme | 0 Yorum
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “Siz halkın elinde olan Cumhurbaşkanı seçme yetkisini millete rağmen nasıl alacaksınız. Halk seçecek diyorsanız ki hiçbir beyanı yok. O zaman soru şu 50+1 ile seçilen Cumhurbaşkanı tarafsız olacak. Yüzde 30’luk partinin genel başkanı parlamentoda Cumhurbaşkanı seçilecek” dedi.
AK Parti Grup Başkanvekili Özkan TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Özkan, eski HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile ilgili olarak, “
CHP’nin HDP’nin terör örgütünü siyasi uzantılar olduğu noktasındaki Meclis’e koyduğu tavrı sahada göstermesini, terör örgütünün siyasi uzantılarını meşrulaştırma gayretinden vazgeçmesini bekliyoruz. HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç’un Semra Güzel’in milletin vicdanın sızlatan kardeşlik hukukumuzu tehdit eden bu eylemlerle ilgili savunma yapmaması parti tüzüğünü milletimizle paylaşmaya gayret etmesi HDP’nin de Semra Güzel’in durumun tasvip etmediğini göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Altı partiye ilişkin Özkan, “Milletimize hükümetin başını seçme yetkisi verirken karşımızda duranlar parlamenter sistemin yeniden kokuşmuş ve sürekli millete enerji kaybettiren yaklaşımını darbelerle şekillenen parlamenter sistem edinmek isteyene 6 +1 benzemezin yaptığı açıklama oldu. Altı benzemezin CHP‘nin kurmay zekasıyla diğer yeni yetme siyasi partiler ve yolunu kaybetmişlerdi görüyoruz.
Başbakanlık yapmış biri tebrik etmek lazım.. Başbakanlık yapacaksın tüm hayatımı CHP’ye karşı mücadele vererek geçirdim diyeceksin, sonra CHP’nin kurmay aklıyla kurulmuş olan Erdoğan’a düşmanlıktan beslenen masaya meze olacaksın. Tabi sözümüz Davutoğlu’na” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı’nın nasıl seçileceğine değinen Özkan, “Halk tarafından mı parlamenter tarafından seçilecek bir görüş beyan etmeyeceksin. Bu kabul edilir mi ? Ey Kemal Kılıçdaroğlu ey Babacan masadaki diğer mezeler. Halk mı seçecek, parlamento mu.? Siz halkın elinde olan Cumhurbaşkanı seçme yetkisini millete rağmen nasıl alacaksınız. Halk seçecek diyorsanız ki hiçbir beyanı yok. O zaman soru şu 50+1 ile seçilen Cumhurbaşkanı tarafsız olacak. Yüzde 30’luk partinin genel başkanı parlamentoda Cumhurbaşkanı seçilecek. Bu kabul edilebilir mi? Halk seçmeyecekse soru şu; Halka güvenmiyor musunuz? CHP‘nin millete güveni yoktur. Millete rağmen demokrasi” dedi.
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..