logo
reklam
FLASH HABER
GENELYENİ ATANAN DAHİLİYE UZMANI İLE KUMLUCA DEVLET HASTANESİNDEKİ UZMAN HEKİM SAYISI 29 OLDU. 41
GENELGELENEKSEL BEYDAĞI FASULYESİ ŞENLİĞİNDE METEOR YAĞMURU GÖRSEL ŞÖLEN SUNACAK 51
GENELKUMLUCA BELEDİYESİ’NDEN ULUSLARI KEDİ GÜNÜNDE ANLAMLI PAYLAŞIM 54
GENELKUMLUCA BELEDİYESPOR  YENİ SEZON ÇALIŞMALARINA BAŞLADI 55
GENELKUMLUCA HALKI KUMLUCA BELEDİYESİ’Nİ ALKIŞLIYOR 60
GENELKumluca'da Öğrencilere Tercih Danışmanlığı Hizmeti Başladı. 66
GENELBAŞKAN KÖLEOĞLU KOSAVA’DA ULUSLARARASI TARIM FESTİVALİ’NDE 70
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 121
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 160
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 115
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 93
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 150
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 155
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 97
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 97
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 98
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 94
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 69
ASAYİŞEvden cephane çıktı 138
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 158

Geleceğin aşçıları bu mutfakta yetişecek

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Aşçılık Programına kayıtlı öğrencilerin daha donanımlı yetişmesi için son teknolojiye uygun olarak hazırlanan mutfağın açılışını yapan Rektör, Prof. Dr. Fuat Erdal, Yete EĞİTİM | 2.03.2022 17:18:40 | 21 İzlenme | 0 Yorum Geleceğin aşçıları bu mutfakta yetişecek
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Aşçılık Programına kayıtlı öğrencilerin daha donanımlı yetişmesi için son teknolojiye uygun olarak hazırlanan mutfağın açılışını yapan Rektör, Prof. Dr. Fuat Erdal, "Yetenekli öğrencilerin maharetlerini geliştirebileceği bir mutfak yaptık" dedi.
Anadolu Üniversitesi Eskişehir Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin uygulama derslerinde kullanması amacıyla hazırlanan iki ayrı mutfak, düzenlenen törenle açıldı. Mutfakta ilk ocağı ise Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal tarafından yakıldı. Ardından gezilen mutfak tam not aldı. Gelen misafirler ise bölüm öğrencilerinin yaptığı yemeklerin tadına baktı.

“Öğrencilerimizin yeteneklerine yetenek katacakları bir uygulama alanı oldu”
Mutfak hakkında konuşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, diğer üniversitelere göre daha yüksek puanla gelen öğrencilerin kaliteli bir mutfakta eğitim alacaklarını söyledi. Yetenekli öğrencilerin maharetlerini geliştirebilecekleri bir mutfak yaptıklarını belirten Fuat Erdal, “Türkiye’de diğer bölümlere göre en yüksek puanlarla alım yaptığımız bir eğitim programımız. Biz de kaliteli ve nitelikli öğrencilerimize hediye vermek istedik. Eğitim Destekleme Vakfı ile birlikte bu projeyi hayata geçirdik. İki mutfak hazırladık. Bir tanesi ortak görüşle ‘Ocak’ ismini verdiğimiz bütün yemekleri yapabilecekleri alan, ikincisi daha çok ekmekçilik ve pastacılık alanındaki yemekleri yapabilecekleri ‘Çörek’ isimli mutfağımız oldu. Dolayısıyla her iki mutfağımız da son teknolojiyle donanımlı, öğrencilerin derslerde teori olarak öğrendiği bütün bilgileri uygulayabilecekleri ve yeteneklerine yetenek katacakları, maharetlerini artıracakları uygulama alanı oldu. Hem öğrencilerimize hem ülkemize hem de okulumuza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“Bütün donanıma sahip olduğumuz için uygulamaları layığıyla yapabileceğiz”
Hazırlanan mutfağın sorumlularından birisi olan Anadolu Üniversitesi Eskişehir Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı Öğretim Üyesi Osman Güldemir ise mutfakta gerekli tüm ekipmanların var olduğunu belirtti. Birçok farklı alana hitap eden mutfakta öğrencilerin daha kaliteli eğitim alabileceklerini belirten Güldemir, şu ifadelere yer verdi:
“Anadolu Üniversitesi olarak yükseköğretim kurumları içerisinde 2001 yılından beri aşçılık programında eğitim veriyoruz. Dolayısıyla mezun sayımızdan aldığımız dönütler ile yıldan yıla eğitim kalitemizi artırdık. Nihayetinde şuan içinde bulunduğumuz mutfaklarla artık sektörün talebi olan, gastronomi dünyasının beklentilerini karşılayan, Osmanlı mutfak uygulamaları gibi, yemek stilistliği gibi, pastacılık ve çikolatacılık gibi, dersleri daha nitelikli şekilde verebileceğimiz altyapıya kavuştuk. Diğer üniversitelerden farkımız özellikle altyapı, öğretim elemanlarımızın sektör tecrübeli olması ve öğrencilerin tamamen ücretsiz eğitimle mezun olmaları oldu. Yani malzemesine kadar tamamen Anadolu Üniversitesi’nin destekleriyle eğitimler gerçekleşiyor. Mutfaklarımızda çağın teknolojik altyapısı ve ekipmanlarıyla farklı sayı ve kapasitelerde değişik temalarda dersler vermemiz mümkün oluyor. Yani farklı ocaklarımızdan, fırınlarımızdan, pürmüzlerimizden tutun pastacılık, ekmekçilik ve çikolatacılığa kadar özel ekipmanlarımızla bütün donanıma sahip olduğumuz için ders neyi gerektiriyorsa o uygulamaları layığıyla yapabilecek imkânımız var.”
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..