logo
reklam

Ortaokul öğrencileri projeleri ile sağlıklı geleceğe adım attı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Yukarıtaşçılı Ortaokulu öğrencileri öğretmenleri Meryem Güvenç rehberliğinde e-Twinning projesi ile “Yeryüzünde Umutsun Sağlıklı Çocuksun” dediler. Çaycuma Yukar EĞİTİM | 28.04.2022 16:54:38 | 118 İzlenme | 0 Yorum Ortaokul öğrencileri projeleri ile sağlıklı geleceğe adım attı
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Yukarıtaşçılı Ortaokulu öğrencileri öğretmenleri Meryem Güvenç rehberliğinde e-Twinning projesi ile “Yeryüzünde Umutsun Sağlıklı Çocuksun” dediler.
Çaycuma Yukarıtaşçılı Ortakulu 7. Sınıf öğrencileri ortak oldukları “Yeryüzünde Umutsun Sağlıklı Çocuksun” e-Twinning projesi ile Ekim ayında bu yana farklı ilden öğretmen ve öğrencilerin de katkılarıyla planlanan birçok etkinliğe imza attılar.
Salgın sürecinde evde kalan öğrencilerin hareketsiz yaşamdan uzaklaşıp spor yaparak, sağlıklı beslenerek daha sağlıklı ve dinç bir biçim e yaşama adım atması amaçlanan projede yer alan 10-15 yaş arası öğrenciler, aynı zamanda abur cubur yiyeceklerin zararlarını daha iyi tanıdılar ve bilgisayar oyunları yerine yapabilecekleri etkinliklere yönlendirildiler. Ayrıca diğer öğrenciler ile birlikte sağlıklı tabak hazırlama, spor yapma, güvenli internet günü için yapboz oluşturma, meyve ve sebzelerden kahot yarışması yapma, akrostiş şiir yazma etkinlikleri ile web 2.0 araçlarını da aktif olarak kullandılar.
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..