logo
reklam
FLASH HABER
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 51
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 57
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 37
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 52
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 81
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 89
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 53
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 50
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 59
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 54
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 42
ASAYİŞEvden cephane çıktı 101
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 88
HABERDE İNSANMilletvekili Tunç; şehitlik ziyareti gerçekleştirdi 106
SPORDomenec Torrent: “Kulüpte inanılmaz bir belirsizlik var” 165
SPORRıza Çalımbay: “Bugün çok iyi bir futbol oynadık” 135
ASAYİŞOtomobil karşı şeride geçip duvara çarparak durabildi 91
GENELCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda işçilerle iftar yaptı 84
ASAYİŞVali Şentürk, yangın çıkan fabrikada incelemede bulundu 101
HABERDE İNSANEvleri ziyaret ederek çocuklara bayramlık hediyeler dağıttı 95

Alanya’da Kadınlar Günü etkinlikleri

Alanya Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bu yıl da kapsamlı bir programla kutlayacak. Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinasyonunda tarihi Kızılkule’de düzenlenecek serg KÜLTÜR SANAT | 2.03.2022 17:34:40 | 14 İzlenme | 0 Yorum Alanya’da Kadınlar Günü etkinlikleri
Alanya Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bu yıl da kapsamlı bir programla kutlayacak.


Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinasyonunda tarihi Kızılkule’de düzenlenecek sergi, Kulenin giriş katında açılacak. “Kadının Ayak İzi” başlıklı sergide, kulenin her bir gözünde başka bir konu ele alınacak. Kadın teması işlenmiş pullar, kadın figürlü paralar, Hayri Şen - Pul Koleksiyonu, Çini-Seramik yapımı, Keçe Çiçekler ve Selçuklu, Keçe Pazırık Kurganı, Kilim Sergisi ve İpek Sergisi ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
Kadının Ayak İzi, farklı sanat dallarında çalışan kadınların, yer yüzünde bıraktığı miraslardan oluşan ürünlerin, tarihi atmosferde görücüye çıkarıldığı özel bir sergi. 6 ana başlık altında toplanan sergide, eski çağlardan Sanayi Devrimine, sanayi devriminden günümüze kadar tarihin her döneminde doğaya, denize, taşa, toprağa, rüzgara ayak izini bırakan Anadolu ve dünya kadınının toplumdaki statüsüne dikkat çekiliyor.

“Alanya’da buluşan dünya kadınları hayat bayram olsa şarkısını söyleyecek”
Düzenlenen programa Alanya’da yaşayan dünya kadınları da dahil edildi. Kızılkule yanındaki tarihi sarnıçta yerleşik yabancılar için bir sergi düzenleyen Alanya Belediyesi, “Dünya Kadınları Resim Sergi” adı altında tüm dünya kadınlarını 8 Mart’ta buluşturacak. Sergiye 15 sanatçı katılacak. Ayrıca etkinliğe farklı ülkelerden yöresel kıyafetleri ile katılan kadınlar ülke bayrakları ile sahneye çıkarak orkestra eşliğinde “Hayat Bayram Olsa” şarkısını söyleyecekler.

“İstanbul Gırls Orchestra’sından konser”
Türkiye’de ilk defa 9 kadın müzisyenin bir araya gelerek oluşturduğu İstanbul Girls Orchestra’sı da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kızılkule yanındaki alanda sahne alacak. Saat 15.30’da başlayacak konser ücretsiz olacak. İki vokalist, yedi enstrümanistin oluşturduğu İstanbul Girls Orchestra grubu, beğenilen şarkılarını müzikseverlerle buluşturacak. Tamamı kadın müzisyenlerden oluşan grup, yerli ve yabancı şarkıları kanun, darbuka, klarnet, keman gibi sazlarla alaturka tarzında dünya kadınları için seslendirecek.

“Başkan Yücel’den davet”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenecek programa yerli yabancı Alanya’da yaşayan herkesi davet etti. Pandemi sürecinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü ilk kez bu kadar kapsamlı kutladıklarını belirten Alanya Belediyesi Başkanı Adem Murat Yücel, “Sergilerimiz, konser, dünya kadınlarının buluşma etkinliği başta olmak üzere bir dizi nezih programla bu farkındalık gününü hep birlikte kutlayacağız. Sergilerimiz, hayatın her alanına dokunmuş, yaşadığı tarihe iz bırakmış, Anadolu ve dünya kadınının sosyal yaşamdaki rolünü hatırlatıyor. Programımızın tamamı ücretsizdir; tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Bu özel günü hep birlikte kutlayalım” dedi.
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..