logo
reklam
FLASH HABER
GENELYENİ ATANAN DAHİLİYE UZMANI İLE KUMLUCA DEVLET HASTANESİNDEKİ UZMAN HEKİM SAYISI 29 OLDU. 41
GENELGELENEKSEL BEYDAĞI FASULYESİ ŞENLİĞİNDE METEOR YAĞMURU GÖRSEL ŞÖLEN SUNACAK 51
GENELKUMLUCA BELEDİYESİ’NDEN ULUSLARI KEDİ GÜNÜNDE ANLAMLI PAYLAŞIM 54
GENELKUMLUCA BELEDİYESPOR  YENİ SEZON ÇALIŞMALARINA BAŞLADI 55
GENELKUMLUCA HALKI KUMLUCA BELEDİYESİ’Nİ ALKIŞLIYOR 60
GENELKumluca'da Öğrencilere Tercih Danışmanlığı Hizmeti Başladı. 66
GENELBAŞKAN KÖLEOĞLU KOSAVA’DA ULUSLARARASI TARIM FESTİVALİ’NDE 70
GENELKUMLUCA’DA ÜÇ HALK PLAJI MAVİ BAYRAK DENETİMİNİ BAŞARIYLA GEÇTİ 121
GENELPatnos Cezaevinde 21 Yaşındaki Genç İntihar Etti 160
GENEL'TEMİZ KAMPANYA' 115
GENELFinike 'de motosikletle otomobil çarpıştı, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı 93
GENEL“Kumluca Sosyal Bilimler Lisemizden Güzel Haberler Var! 150
GENELAlanya’da 63 yaşındaki otel işletmecisi adam, otel odasında intihar etti. 155
GENELKırıkkale’de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı 97
SAĞLIK20 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi 98
GÜNDEMöfkeli koca 25 yıllık eşini boğarak öldürdü 98
POLİTİKAAntalya Koordinatörü ve Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan dan Kumluca İlçe Teşkilatına Ziyaret 95
GENELYARDIM ETMEK İSTERKEN HAYATINDAN OLDU 69
ASAYİŞEvden cephane çıktı 138
POLİTİKATBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç: "1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak ilan eden Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı oldu" 158

Kiev ve Harkov’dan tahliye edilen Türk vatandaşları yaşadıklarını anlattı

Ukrayna’da başkent Kiev ve Harkov’dan gelen tarifeli trenlerle Çernivtsi’ye gelen Türk vatandaşları, “Durum çok sıkıntılı. Kiev’de Ukrayna halkı çok zor zamanlar geçiriyor” dedi. Rusya’nın 24 Şubat’ta GENEL | 2.03.2022 18:39:13 | 48 İzlenme | 0 Yorum Kiev ve Harkov’dan tahliye edilen Türk vatandaşları yaşadıklarını anlattı
Ukrayna’da başkent Kiev ve Harkov’dan gelen tarifeli trenlerle Çernivtsi’ye gelen Türk vatandaşları, “Durum çok sıkıntılı. Kiev’de Ukrayna halkı çok zor zamanlar geçiriyor” dedi.
Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı Ukrayna’ya yönelik saldırılar devam ederken Türk vatandaşlarının tahliyesi için Dışişleri Bakanlığı tarafından koordine edilen tren Kiev’den Çernivtsi’ye geldi. Kiev ve Harkov’dan gelen tarifeli trende birçok Türk vatandaşının yanı sıra farklı ülke vatandaşları da yer alıyor. Alana ulaşanlar konsolosluk yetkilileri tarafından hazır bekletilen otobüslerle Romanya sınırlarına gönderildi.
“Bebeğimiz nedeniyle sığınağa inemedik”
Kiev’de yaşadığını ve bebeği nedeniyle sığınağa da inemediği için çok zor zamanlar geçirdiğini belirten bir vatandaş “Çok zor zamanlar geçirdik bebeğimiz olduğu için sığınağa da inemedik çok soğuktu. Kalanların Allah yardımcısı olsun devletime de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“Oğlumu Kiev’den çıkarabilmek için her şeyi yaptım”
Çocuğunu Kiev’den çıkarmak için elinden gelen her şeyi yaptığını belirten bir vatandaş ise, “Durum çok sıkıntılı. Kiev’de Ukrayna halkı çok zor zamanlar geçiriyor. Allah onların yardımcısı olsun. Ben oğlumu oradan çıkarmak için elimden gelen her şeyi yaptım ve oradan çıktık” dedi.
“Türkiye bize yardımcı oluyor”
Kiev’de öğrenci olduğunu ve Türkiye’nin kendisine yardımcı olduğunu belirten bir Azerbaycan vatandaşı ise “Gece sabaha karşı şehire bombalar yağıyordu. Bu esnada herkes birbirinin hatta çocukların üzerinden geçiyordu sağ kalmak için. Azerbaycanlıyız Türkiye yardımcı oluyor inşallah İstanbul’a gideceğiz” dedi.
“İki günde 2 bin vatandaşımızı tahliye gerçekleştirdik”
Çirnivisti’de tahliyeleri gerçekleştiren Türkiye Odessa konsolosluğu yetkilisi iki günde 2 bin Türk vatandaşının tahliye edildiğini ve bu tahliyeler sırasında Türk vatandaşlarının yanı sıra başa Azerbaycan olmak üzere farklı ülkelerinde vatandaşlarına imkanlar dahilinde yardım edildiğini belirterek, “Bugün 700 Türk vatandaşını daha evine gönderiyoruz. Kim gelirse gelsin buraya biz burada bekliyoruz kendilerini, herkesi Türkiye’ye göndereceğiz. Şimdi arabalarımız gidiyor. Şu ana kadar Çirnivisti’de 2 bin Türk vatandaşı tahliye ettik daha yolda olan 2 trenimiz var. Sadece Türk vatandaşları değil otobüsler de yer olması koşuluyla buradan çıkmak isteyen başka ülke vatandaşlarını da bu noktadan çıkartıyoruz” dedi.
0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..