logo
reklam

ULUDAĞ KORUMA ALTINA ALINACAK

AK Parti milletvekilleri, Uludağ'ın korunması, geliştirilmesi, tanıtılması ve farklı kurumlara ait planlama yetkilerinin, kurulacak Uludağ Alan Başkanlığında toplanmasını öngören kanun teklifi verdi. GENEL | 28.11.2022 17:08:35 | 48 İzlenme | 0 Yorum ULUDAĞ KORUMA ALTINA ALINACAK

AK Parti Bursa milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ile Efkan Ala'nın ilk imza sahibi olduğu Uludağ Alanı Hakkında Kanun Teklifi ile doğal ve turistik değerler açısından büyük öneme sahip Uludağ bölgesinin, doğal sit alanları ve diğer korunan alanlar ile birlikte kaynak değerlerinin korunması, yaşatılması, geliştirilmesi, tanıtılması, planlanması, yönetilmesi ve denet tlenmesi ile alanda yürütülen faaliyetlere ilişkin konular düzenleniyor.

Teklife göre, Uludağ Alanı'na kontrollü girişi ve alanın güvenliğini sağlamak esas olacak. Ulaşım, giriş kontrolü, alan güvenliğinin sağlanması, parklarına ve ziyaretçi merkezlerinde ödenecek ücretler ile Uludağ'dan faydalanma koşullarına yönelik usul ve esaslar, Uludağ Alan Başkanlığınca belirlenecek.

0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..