logo
reklam

PES ETMEK YOK

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, canlı yayında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Güneş, takım içindeki bir çok problemden bahsederken, kendisine yöneltilen transfer sorularını cevapladı. Şenol Güneş, Kayserisporlu Onur Bulut'u takımında görmek istediğini aktarırken, Cristiano Ronaldo iddialarına ilişkin de net konuştu. SPOR | 25.11.2022 16:42:53 | 25 İzlenme | 0 Yorum PES ETMEK YOK

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İşte Güneş'in açıklamalarından önenmli notlar...

"Konuşup tartışmak, susmaktan daha iyidir. Antalya'da bir tane daha böyle bir toplantı yapacağım. Yarından itibaren oyuncu istendiği zaman da 1 veya 2 oyuncu vererek basının huzurunda konuşmalar olacaktır."

"ANTRENMANLARDA DA SIKINTILAR OLDU"

"Antrenmanlarda da sıkıntılar oldu. Bugün sabahki idmanımız kuvvet ve sahada çalışmaydı. Genel bir idman olmayacak. Test olacak. Pazartesi günü iki idmanı da açık tutabilirim. Zaman zaman basın gelebilir isterse. Hep birlikteyiz. Aynı işi yapıyoruz aslında. Doğru bilgiler verilirse sağlıklı çalışırız."

"AİLE ORTAMI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ"

"Elimizde olan 4 oyuncumuz Dünya Kupası'nda. En azından grup aşamasında aramızda olmayacaklar. Yetkilerimiz, sorumluluklarımız hep belli. Bunu oturtmaya, aile ortamı oluşturmaya çalışıyoruz. Burada sıcak hava oluşturabilirsek daha büyük sinerji olacaktır. Gruplaşmalara tahammülümüz yok. Bir kişi bile olsa burada durmayacak. Bu yükü hep birlikte kaldıracağız. Çalıştığım arkadaşlar da buna hazır olmalı."

"PES ETMEK YOK"

"Takım olmak için bazı kavramları anlamak lazım. Yönetim bana görev verdi, ben de oyunculara görev vereceğim. Her türlü eleştiriye, her türlü görüşe saygı duyuyorum. Bizden alacağız bilgiler, bize daha yeni bilgilerle dönmeli. Ayrıntılı çalışmak zorundayız. Oyunculara çok açık ve samimi konuştum. Kafamızın arkasında bir şey varsa geri düşeriz. Benim keyfime göre değil takımın başarısına göre olacak. Oynayacağımız oyun hepimizin keyfine göre olsun. Coşkulu bir oyun olacak. Geçmiş oyunlardan daha iyi, doğru, ne yaptığını bilen takım olmak istiyoruz. Kesinlikle taviz vermeyiz. Basın da eleştirilerle bize yardımcı olabilir. Adaletli, çok çalışan bir takım havası yaratmak istiyoruz. Çok ters kırılmalar oldu. Takım kırılganlık gösterdi. Sorumluluk almaktan imtina ettiler. Kaçmanın kimseye yararı yok. Üstüne gideceğiz. Hiçbir konuda pes etmek yok. Kazanmak kaybetmek duygusunda çok işini iyi yapmayı ön plana çıkaracağız. O zaten sonucu getirir. Getirmezse gücümüz yetmedi deriz."

"GÜÇ, KUVVET SIKINTISI VAR"

"Takımda bir güç kuvvet sıkıntısı var. Çalışmalarda bulunu da görüyoruz. Şu anda çalıştığımız grubun sayısı az. Genç takımlardan oyuncular aldık. Kampın ilk döneminde kuvvet dayanıklılık çalışmaları yapacağız."

"SEZON BAŞI GİBİ BİR DÖNEM"

"İlk defa böyle bir Dünya Kupası arası oldu. Futbol takımları için değil sadece taraftarlar için de geçerli. Koşullar itibarıyla bu karara saygılıyız. TFF, UEFA, FIFA bir karar aldıysa uymak zorundayız. Şu andaki takımımız devre arası değil sezon başı gibi bir dönem geçiriyor. Yaz döneminden daha uzunmuş gibi hissettiriyor. Gereksiz bir yüklemeyle oyuncuları yormak istemiyoruz. Eksik olanları tamamlıyoruz. Kuvvet, uzun zamanda yerine koyulabilir ve sağlanabilir. Bazıları eksik kalabilir. Bunu testte görürüz. Kuvvet ve dayanıklılığı koyarsak üstüne birçok şey katabiliriz."

"BİR PARÇALANMA O LACAK"

"Milli maçlar bitecek, hemen maçlar başlayacak. Bu milli maçlardan sonra dinlenmek isteyen oyuncular olacak. Her milli oyuncu dinlenmek isteyecek. O nedenle de bir parçalanma olacak."

"BİZİM İÇİN BİR AVANTAJ VAR"

"Bizim için bir avantaj var. Her gün konuşarak, anlatarak, göstererek aramız daha iyi oluyor. Başta duvar örme, artık yıkılmaya başlıyor, kırılıyor. Oyuncuyu anlamak, kendini anlatmak oldukça başarı gelecektir. Taktik anlamda bir takım değişiklikler olacaktır."

"ONUR BULUT: BURADA OLMASINI İSTERİM!
"Elimizde Rosier gibi oyuncu varken sağ bek almayı normalde düşünmem. Şu anda bir dalgalanma yaşıyor. Onur Bulut iyi bir bek. Burada olmasını her zaman isterim."

"BREZİLYA GİBİ OLMAK BİZE ADIM ATTIRIR"

"Rakibi kovalayan, kovalanan bir takım olmak istiyoruz. Bunları işliyoruz. Kafalar başta karışacak ama sonra oturacaktır. Bugün konuşurken söyledim hocalara, her takımın özelliği eksisi artısı vardır. Nasıl futbol istiyorsun derseniz? Brezilya gibi. Teknik, yaratıcı, hücum etmeyi bilen ama aynı zamanda rakibi baskıyla, presle boğabilen bir takım. Bunlar mümkün. Brezilya gibi mükemmel olmasak bile Brezilya gibi olmak bize adım attırır."

"BİZ BUNLARLA ŞAMPİYON OLDUK"

"Savunmada Serdar sakatlandı Beck aldık, Rhodolfo aldık, Ersan, Tosic, İsmail vardı. Kaleci Tolga'ydı. Biz bunlarla şampiyon olduk. Bunlar kötü oyuncular değil. Bugünküler de bunlardan kötü oyuncular değil."

"VERİM BAŞKA BİR ŞEY"

"Verim başka bir şey. Pepe'yi, Vida'yı aldık. Pepe - Vida varken şampiyon olunmaz mı dediler. Pepe oyuncu ve karakter olarak ayrı bir yerdeydi. Oyuncunun yeteneği kadar verimi önemli. Yüzde 100 bir yeri eksik görmüyorum. Ersan ve Tosic tartışılabilir ama Beşiktaş bu ikisinden hem verim aldı hem para kazandı."

"GOMEZ İLE WEGHORST AYNI DEĞİL"

"Gomez ile Weghorst aynı oyuncular değil. Gomez daha hamleli ama Weghorst daha farklı bir oyuncu. Mesela, ben Weghorst'ta şunu görüyorum. Kazanma hırsı olan, yeteneğini sonuna kadar kullanmak isteyen biri. Dele Alli, Mario Gomez ile kıyaslanır. Futbol hayatında dibe vurmuşlardı. Alli ile de bugün konuştum. İngiltere oyuncusuydu, kadroda yok. Çıkış yapabilirsin, pes etme. Sen bana 1 adım at, ben sana 3 adım atacağım. Ben sana bir şeyler vereceğim ama sen alacak mısın? Gomez de gelip o hırsla, o arzuyla çalışmayı düşünmeseydi çıkışı yapamaz, milli takıma gitmezdi. Alli daha genç. Gider mi gitmez mi bilmiyorum ama çalışırsa çok daha fazla değişir."

"SON KARARI OYUNCU VERİR"

"Bizim bazı oyuncularımız ya geç alındı, ya takımında oynamayan oyuncular alındı. Tam hazır olmadıkları için de sakatlıklar olabilir. Wout'un kolunda derbi öncesi kolunda sakatlık vardı. Bir risk alıyorsunuz orada. Doktor sağlığı için fikir verir ama son kararı oyuncu verir. Sakatlıkların sebebini birine, bir olaya bağlamayı doğru bulmam."

"GHEZZAL GİBİ 7-8 OYUNCU OLSA..."

"Ghezzal iyi oyuncu, iyi karakter. Takımda 7-8 tane bu tip lider oyuncu olursa başarılı oluruz. Kaptanlık da kendisinde zaten. Olmadığına göre bir an evvel iyileşmesini bekliyoruz. Doktorlar şubat başına aramıza katılacağını söylediler. Ne kadar verimli olacağını sahada göreceğiz."

 

 

0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..