logo
reklam

6'LI MASADA ''FERMUAR''KRİZİ

Seçimlere geri sayım sürerken, 6'lı masanın aday olarak kimi göstereceği ve ittifakın milletvekili adaylarını nasıl belirleyeceği gündemdeki yerini koruyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'ndaki bazı durumlardan rahatsız olduğu iddia edilirken, gündeme gelen 'Fermuar yöntemi' dikkat çekti. GENEL | 25.11.2022 13:09:24 | 16 İzlenme | 0 Yorum 6'LI MASADA ''FERMUAR''KRİZİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği iddia edilen "İnanın bu zikzaklar beni yoruyor" sözleri Ankara kulislerini karıştırdı. CHP liderinin sitemde bulunduğunu iddia eden Barış Yarkadaş, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Çok konuşulan açıklamanın arkasını araştırdığını belirten Yarkadaş, Kılıçdaroğlu'nun 'aday olmaması' yönünde İYİ Partili bazı isimlerin sistemli bir kampanya yürütmesi, 6'lı masadaki liderlerin sürekli değişen tutumlu ve CHP'li belediye başkanlarının adaylık için gündemde tutulmasından rahatsız olduğunu iddia etti.

"OCAK'TA GÖREVİ BIRAKIYOR ADAY OLACAK"

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun bu tartışmaların içinde olduğunu belirten Yarkadaş, "Ocak'ta görevi bırakıyor. Sanırım milletvekili olacak" dedi. Kavuncu'nun kimi zaman İmamoğlu'nu kimi zaman da Yavaş'ı aday olarak öne çıkardığını belirten Yarkadaş, Yavuz Ağıralioğlu'nun da kullandığı ifadelerin Kılıçdaroğlu'nu üzdüğünü iddia etti.

0Oy ver 7
0Oy ver 6
0Oy ver 5
0Oy ver 4
0Oy ver 3
0Oy ver 2
0Oy ver 1
Yükleniyor..